Pardubičtí Mladí zelení podpořili zaměstnance pošt

Pardubičtí Mladí zelení podpořili zaměstnance pošt

Včera proběhla celorepubliková akce Pošťák není pojišťovák, která měla upozornit na pracovní podmínky státního podniku Česká pošta a vyjádřit solidaritu s jejími zaměstnanci. Do akce se zapojila i pardubická místní organizace Mladých zelených.

Kampaň, kterou pořádá členka předsednictva Strany Zelených Monika Horáková, proběhla v 16 městech České republiky. Na tristní zacházení s pošťáky se v Pardubicích upozornilo hned na třech místech. Mladí zelení rozložili petiční stolky před poštami na Třídě Míru, v Polabinách a před hlavní poštou u vlakového nádraží.
Zákazníkům pošt i kolemjdoucím nabízeli petici na podporu zaměstnanců pošt a rozdávali samolepky, které lidé následně umísťovali na dopisy a své poštovní schránky. V Pardubicích se vybralo přes padesát podpisů.
S uzavřením pošt se všichni sběratelé podpisů sešli na trávníku mezi hlavní poštou a hlavním nádražím, kde proběhl stejnojmenný piknik. Toho se krom Mladých zelených zúčastnili i jejich podporovatelé. Na piknik přijel i lídr koalice Pro otevřený kraj pro krajské volby Jakub Kutílek. Před nádražím se diskutovalo a poslouchala reprodukovaná hudba až do pozdních večerních hodin. Až do konce pikniku vydržela symbolicky celá rada místní organizace, která uvedla prostor do původního stavu a společně z místa odjela na kolech.

Vilém Kubáč

0